משק 53, מושב ברק ymmsec@gmail.com
התקשרו עכשיו: 077-4201204
צור קשר

התקנה והרכבה של מערכת לגילוי ואיתור אש

לפי האמרה הידועה, העשן אינו יכול להתקיים ללא אש. ולכן, אם אתם מבחינים בעשן, סביר להניח שהאש לא תאחר לבוא. מערכות גילוי אש הן מערכות משוכללות הרגישות להימצאותו של עשן במבנה. חברת י.מ.מ גילוי אש מבצעת התקנה יסודית של המערכות האלה, לפי כל התקנים הרלוונטיים הנהוגים בישראל, ומספקת לכם הגנה מושלמת. כמו כן, תוכלו ליהנות ממגוון רחב של שירותים נוספים שמספקת החברה כדוגמת ציוד מקצועי לכיבוי אש הכולל מטפים וצינורות כיבוי.

כיצד מתבצעת הרכבת מערכת לגילוי שריפה?

ההתקנה כוללת כמה שלבים עיקריים:

  • שלב התכנון – בשלב הזה מגיעים המתקינים המקצועיים אל השטח כדי לבדוק אותו ולתכנן את ההתקנה מראש. זוהי הזדמנות טובה לבדוק את המבנה ולקבוע את הנקודה שבה תוצב המערכת.
  • מתקינים לפי התקן – חברה מקצועית מבצעת התקנת מערכות גילוי אש בהתאם לתקנים המחמירים בישראל, כדוגמת תו תקן ul. נוסף על כך, טיב ההתקנה של המערכות האלה נבדק על ידי מכון התקנים הישראלי.
  • שלב ההתקנה – לאחר שהכול נבדק והתקבלו כל האישורים, מגיע השלב שבו מתקינים אנשי המקצוע את כל המערכות והופכים את המקום שבו אתם שוהים לבטיחותי יותר.
  • עבודות תחזוקה – מערכת גילוי אש, בדומה למערכות אחרות שבהן אנו נתקלים בחיי היום יום, זקוקה לתחזוקה שוטפת. חברה מקצועית מציעה מגוון רחב של שירותים הכוללים ביצוע בדיקה מקיפה, שמירה של תוצאות הבדיקה הנוכחית והשוואתה עם תוצאות אחרות וכן ביצוע של בדיקה תקופתית כדי למנוע תקלות ובעיות בזמן אמת.

שומרים על הבטיחות בזמן שריפה

אמנם מערכות גילוי אש מסייעות לנו לאתר שריפה במהירות, חשוב לזכור כי הפעילות שלנו תציל אותנו ואת הקרובים אלינו בזמן אמת. משום כך, בכל מקרה של חשד – אם אתם מריחים ריח חזק של שריפה או כשהאזעקה פועלת, חשוב לקרוא למכבי האש. אם אתם רואים כי אינכם יכולים להשתלט על השריפה, פנו לכיוון היציאה מהמבנה – אל תשתמשו במעלית, אלא רדו במדרגות בלבד. כמו כן, זכרו כי העשן פוגע לא פחות מהאש. שאיבת עשן מסוכנת לבריאות, ולכן אם העשן חדר אל החדר שבו אתם נמצאים, דאגו לכסות את פניכם בבגד או מטפחת והתחילו לזחול לכיוון היציאה כדי להימנע משאיפת עשן עד כמה שניתן.

מערכות מתקדמות לגילוי אש – מצילות לכם את החיים

חברת י.מ.מ גילוי וכיבוי אש הנה חברה מקצועית המספקת מערכות גילוי אש מתקדמות למוסדות שונים – החל מפרטיים, דרך מוסדות ציבור, בית עסק שונים, קניונים, מוסדות לימוד, מבני עירייה ועוד. על מנת להציל חיים יש צורך להשתמש בציוד כיבוי אש מתקדם ואיכותי העומד בתו התקן של מכון התקנים הישראלי וכן גם ביצוע ההתקנה על ידי איש מקצוע מנוסה הינו חשוב שכן זלזול בהתקנת המערכות תגרום לכך שאלה לא יופעלו כראוי או לא יופעלו כלל גם בעת של מקרה חירום.

היתרונות של הימצאות מערכת גילוי שריפות במקום

  • המערכות מתריעות במהירות עם זיהוי עשן של חומרים דליקים במקום ועל כן יכולות להתריע על מצב חירום עוד בתחילתו ולאפשר זמן תגובה מהיר.
  • מערכות המותקנות במקום יהיו מקושרות לאזעקה חזקה שתישמע בכל רחבי הבניין ותזהיר את דיירי הבניין או השוהים בו גם כן.
  • מערכות אלו הינן בעלות תו תקן של מכון התקנים ועל כן נחשבות לאיכותיות ומקצועיות מאוד ומחזיקות לאורך זמן רב.

כיצד מתבצעת ההתקנה של מערכת זו?

ראשית חשוב לוודא שהחברה שאתם עובדים עמה הנה חברה מקצועית, מוסמכת ובעלת ההכשרות המתאימות והאישורים המתאימים לביצוע עבודה זו. התקנת מערכות לגילוי שריפה היא לא משחק ועל כן יש לוודא שהמתקינים יבצעו אותה על הצד הטוב ביותר. בתחילה יגיעו צוות המתקינים למקום ויבצעו תכנון לגבי מיקום המערכת. לאחר מכן יש לבצע התקנה לפי תו התקן הנדרש על ידי מכון התקנים. כלומר, ישנן תקנות בטיחות וחוקים גם לגבי האופן שבו מותקנת המערכת ולא רק לאיכות המערכת עצמה. – לקריאה על תקנות כיבוי אש ספרינקלרים

לסיכום; אתם לא רוצים לקחת סיכון בכל מה שקשור לביטחון שלכם ושל הקרובים שלכם. גם לעשן יש נזקים משלו שהוא יכול לעשות ועל כן יש להיערך בהתאם. לצורך ביצוע עבודת ההתקנה המקצועית ביותר, יש לפנות אל חברת י.מ.מ גילוי וכיבוי אש. בהצלחה!

 

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים