מושב ברק, משק 53 ymmsec@gmail.com
התקשרו עכשיו: 077-4201204
צור קשר

כיבוי במנדפים

אם בעבר היה צורך לכבות את השריפה באמצעות דליי מים ששאבו מהבאר, שהרי היום קיימות טכנולוגיות משוכללות הרבה יותר. אחת הדרכים היא כיבוי במנדפים. המנדפים הם למעשה ארובות הגורמים לעשן לצאת החוצה. המנדפים משמשים לא רק במקרים של שריפה, אלא בחיי העבודה היום יומיים שבהם יש צורך לשמור על אוויר נקי, לדוגמה – במטבח של בית מלון. חברת י.מ.מ גילוי אש מציעה מנדפים איכותיים אשר יכולים לשמור על חייכם בזמן אמת.

כיבוי במנדפים

דברים שכדאי לדעת על כיבוי במנדפים

מתלבטים לגבי המערכת שברצונכם להתקין, אלה כמה דברים שכדאי לדעת על המנדפים:

  • מערכת כיבוי מנדפים מכילה נוזל אשר "חונק" את האש בזמן התפרצות של שריפה ומונע את התפשטותה.
  • מערכת הכיבוי באמצעות מנדפים מופעלת רק בתנאים של חום קיצוני במיוחד, ואינה מושפעת מחום של תנור או חום גבוה תמידי השורר במטבח.
  • המנדפים כוללים מתיזים (אשר נקראים גם "נחירים"). מתיזים אלה כוללים נוזל כיבוי, והם נכונים לפעולה כאשר מתרחשת שריפה.
  • המנדפים כוללים ידית ידנית. במקרה שבו קיימת תקלה במערכת ההפעלה האוטומטית, משתמשים בידית הידנית כדי להימלט מהמבנה הבוער.
  • לבדוק את המערכת – אם מקפידים על בדיקה תקופתית של מערכת המנדפים, היא תוכל לפעול בבטחה באופן אוטומטי, לסייע בכיבוי השריפה או בהימלטות העובדים והמבקרים מן המבנה הבוער.
  • רוכשים מחברה מקצועית – יש צורך לרכוש מערכת כיבוי במנדפים רק מחברה מקצועית אשר עומדת בכל התקנים הרלוונטיים, כך שבזמן שריפה יכולה המערכת לפעול ללא תקלות ולהציל חיים.

מהם הגורמים לשריפה

כאשר אנו יודעים כיצד אפשר להתגונן מהשריפה, עלינו לתת את דעתנו גם לגורמים שיוצרים אותה. ראשית, כל אש זקוקה לחמצן כדי להתפשט. שנית, כאשר פורצת שריפה יש צורך להרחיק אותה מחומרים דליקים כמו שמנים, עץ, גז או חומרי ניקוי דליקים. ולבסוף, האש צריכה להיווצר בטמפרטורה מסוימת, טמפרטורה גבוהה שאליה גם רגישה המערכת לכיבוי במנדפים. מעבר לכך, חשוב לזכור כי האש היא ידיד, אם זוכרים לשמור עליה ועל הסביבה מפניה. לא יודעים מתי בדיוק התגלתה האש, אך משערים שהיה זה האדם הקדמון שגילה אותה במקרה והחל להשתמש בה, אולי כתוצאה מפגיעת ברק בענפים יבשים או בצמחים.

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים