מושב ברק, משק 53 ymmsec@gmail.com
התקשרו עכשיו: 077-4201204
צור קשר

כיבוי במנדפים

אם בעבר היה צורך לכבות את השריפה באמצעות דליי מים ששאבו מהבאר, שהרי היום קיימות טכנולוגיות משוכללות הרבה יותר. אחת הדרכים היא כיבוי במנדפים. המנדפים הם למעשה ארובות הגורמים לעשן לצאת החוצה. המנדפים משמשים לא רק במקרים של שריפה, אלא בחיי העבודה היום יומיים שבהם יש צורך לשמור על אוויר נקי, לדוגמה – במטבח של בית מלון. חברת י.מ.מ גילוי אש מציעה מנדפים איכותיים אשר יכולים לשמור על חייכם בזמן אמת.

כיבוי במנדפים

דברים שכדאי לדעת על כיבוי במנדפים

מתלבטים לגבי המערכת שברצונכם להתקין, אלה כמה דברים שכדאי לדעת על המנדפים:

 • מערכת כיבוי מנדפים מכילה נוזל אשר "חונק" את האש בזמן התפרצות של שריפה ומונע את התפשטותה.
 • מערכת הכיבוי באמצעות מנדפים מופעלת רק בתנאים של חום קיצוני במיוחד, ואינה מושפעת מחום של תנור או חום גבוה תמידי השורר במטבח.
 • המנדפים כוללים מתיזים (אשר נקראים גם "נחירים"). מתיזים אלה כוללים נוזל כיבוי, והם נכונים לפעולה כאשר מתרחשת שריפה.
 • המנדפים כוללים ידית ידנית. במקרה שבו קיימת תקלה במערכת ההפעלה האוטומטית, משתמשים בידית הידנית כדי להימלט מהמבנה הבוער.
 • לבדוק את המערכת – אם מקפידים על בדיקה תקופתית של מערכת המנדפים, היא תוכל לפעול בבטחה באופן אוטומטי, לסייע בכיבוי השריפה או בהימלטות העובדים והמבקרים מן המבנה הבוער.
 • רוכשים מחברה מקצועית – יש צורך לרכוש מערכת כיבוי במנדפים רק מחברה מקצועית אשר עומדת בכל התקנים הרלוונטיים, כך שבזמן שריפה יכולה המערכת לפעול ללא תקלות ולהציל חיים.

מהם הגורמים לשריפה

כאשר אנו יודעים כיצד אפשר להתגונן מהשריפה, עלינו לתת את דעתנו גם לגורמים שיוצרים אותה. ראשית, כל אש זקוקה לחמצן כדי להתפשט. שנית, כאשר פורצת שריפה יש צורך להרחיק אותה מחומרים דליקים כמו שמנים, עץ, גז או חומרי ניקוי דליקים. ולבסוף, האש צריכה להיווצר בטמפרטורה מסוימת, טמפרטורה גבוהה שאליה גם רגישה המערכת לכיבוי במנדפים. מעבר לכך, חשוב לזכור כי האש היא ידיד, אם זוכרים לשמור עליה ועל הסביבה מפניה. לא יודעים מתי בדיוק התגלתה האש, אך משערים שהיה זה האדם הקדמון שגילה אותה במקרה והחל להשתמש בה, אולי כתוצאה מפגיעת ברק בענפים יבשים או בצמחים.

מערכות כיבוי למנדפים

מערכות כיבוי במנדפים

מעוניינים להתקין מערכות כיבוי במנדפים? כאשר אנו מדברים על מנדפים, הכוונה היא לארובות שמטרתן לקלוט את העשן ולהוציא אותו החוצה. למעשה, בכל מטבח של מסעדה או רשת מזון מהיר יש כיום מנדפים המותקנים מכל התנורים ובאזור הבישול והטיגון. אלה חיוניים לא רק לניתוב העשן החוצה אלא גם לשמירה על הבריאות של העובדים במקום ועל הריחות המתנדפים עם העשן החוצה במקום להתפזר בחלל סגור ולגרום למחנק וקשיי נשימה לעובדים וללקוחות. חברת י.מ.מ גילוי וכיבוי אש עובדת עם מסעדות רבות ובמקומות נוספים שבהם מותקנים מנדפים שמטרתם להוביל עשן ממקור אחד לאוויר הצח ומתקינים מערכות כיבוי במנדפים על מנת להציל חיים.

כיבוי במנדפים – כיצד זה עובד?

 • ההתקנה מתבצעת על ידי חברה מקצועית מוסמכת הפועלת עם אישורי הסמכה ייעודיים לתחום זה. כמו כן עובדי הכשרה מחויבים בהכשרות והשתלמויות שונות על ידי מכון התקנים.
 • על המערכות עצמן להיות בעלות תו תקן של איכות וטכנולוגיה מתקדמת ובאישור מכון המתקנים.
 • המערכת מותקנת במנדפים עצמם כאשר במערכת יש נוזל שמטרתו לחנוק את האש ולסייע במניעת התפתחות השריפה במקום.
 • המנדפים בנויים לקבל אליהם חום גבוה בשל העובדה שהם ממוקמים מעל תנורים, מטגנות ואזורי בישול במטבחים שבהם הטמפרטורה היא גם כך חמה. בהתאם, כדי להיות מופעלים על הטמפרטורה במקום או הטמפרטורה שהמנדפים יקלטו תצטרך להיות גבוהה מאוד וקיצונית לסביבה הטבעית היומיומית.
 • מערכת כיבוי במנדפים כולל ידית להפעלה ידנית של המערכת במקרה של תקלה בזמן חירום.
 • חשוב לבצע בדיקות מקיפות של המערכת אחת לתקופה מסוימת על מנת לבדוק ולשמר את תקינות המערכת והצלת חיים במקרה של שריפה.

מדוע מערכת כיבוי במנדפים חשובה בכל מטבח?

חשוב שתבינו – מטבח כולל בדרך כלל גז, שמן וחומרים דליקים נוספים. בשל כך התלקחות של אש במקום והתפשטות מהירה שלה עשויה לגרום לפיצוץ של מיכל גז, של מטגנות השמן, של התנורים ועוד. מדובר בסכנת חיים של ממש ועל כן מערכות אלה המופעלות באופן אוטומטי כשהן מזהות שריפה יכולות להציל את החיים של כל מי שנמצא במקום.

לפרטים נוספים ובדיקת המערכות הנדרשות בעסק שלכם אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר באתר או בטלפון ואנו נשמח להגיע ולבצע את ההתקנה הנדרשת ברמה הגבוהה ביותר.

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים