מושב ברק, משק 53 ymmsec@gmail.com
התקשרו עכשיו: 077-4201204
צור קשר

מערכות כיבוי אש

מערכות כיבוי אש הן מערכות משוכללות שיכולות להציל חיים בזמן אמת. כאשר פורצת שריפה בבניין מגורים או בתוך משרד, יש צורך לפעול בדחיפות כדי להוציא את כל השוהים אל מחוץ למבנה. ניתן לבצע זאת בקלות רבה יותר על ידי מערכת משוכללת שמציעה חברת י.מ.מ גילוי אש תוכלו לדעת מתי פורצת שריפה בבניין ולפעול בהתאם. כמו כן, החברה מציעה מגוון רחב של מוצרים המשמשים להגנה מפני האש: כיבוי אוטומטי באמצעות מנדפים, מערכת ספרינקלרים, מטפי כיבוי איכותיים ועוד.

מערכות כיבוי אש המכריזות על פרוץ השריפה

המערכות שנועדו לכיבוי אש כוללות מגוון רחב של רכיבים. אלה כמה מהנפוצים שבהם:

  • גלאי עשן – כל מערכת המיועדת לכיבוי אש כוללת גלאי עשן. למערכת המשוכללת יש חיישנים מיוחדים הרגישים לעשן, וכאשר הם חשים בו, הם מודיעים על כך לכל השוהים בבניין באמצעות צפירות רמות או מערכות כריזה.
  • מערכות כריזה – כשפורצת אש, כולם צריכים לדעת על כך. חברה מקצועית מציעה מערכת כיבוי אש מלאה הכוללת רמקולים, מערכות כריזה וצופרים.
  • מערכות ויזואליות – מעבר למערכות השמע שצריכות להיות מותקנות בכל בניין, קיימות גם מערכות ויזואליות כמו נוריות או פנסים מהבהבים (מתאימים במיוחד לאנשים שיש להם בעיות בשמיעה). נוסף על כך, את הנוריות מומלץ להתקין קרוב ליציאה, כך שבזמן אמת, כשהבניין כולו מכוסה בעשן, יוכלו השוהים הבניין להימלט בזמן.

שלבי התקנת המערכת

על פי החוק, חובה להתקין מערכות כיבוי אש בבניינים. התקנה זו מתבצעת באמצעות כמה שלבים. ראשית, המתקינים המקצועיים בוחנים את השטח. הם באים למקום שבו יש צורך להתקין את מערכות הכיבוי ובודקים אותו. בשלב השני מבצעים תכנון כללי שבו ימוקמו מערכות לגילוי עשן ואש. לאחר מכן מתבצעת התאמה והתקנה של המערכות על פי התקן הנהוג בישראל. לסיום, המערכת מוכנה, וכעת יכול הלקוח לקבל שירותי תמיכה במקרים שבהם יש בעיה.

ככלל, התקנת מערכות משוכללות לכיבוי אש אינה עניין של מה בכך. אם אתם מעוניינים להתקין מערכות אלה, חשוב לפנות לחברה מקצועית ואמינה המספקת ציוד איכותי. משום כך, מומלץ לבדוק כמה חברות באתרי האינטרנט ואף לשאול לדעתם של מכרים וקרובים.

מערכות כיבוי אש מתקדמות

מערכות כיבוי אש מתקדמות

חברת י.מ.מ גילוי וכיבוי אש הנה חברה מובילה בתחום מערכות כיבוי אש. החברה מספקת שירותי התקנה ותחזוקה של מערכות גילוי אש, מערכות כיבוי אש ומערכות ספרינקלרים למוסדות פרטיים ועסקים. כמו כן, הציוד עובר אישורים קפדניים ובדיקות מקיפות של מכון התקנים ועובדי החברה עוברים הכשרות מקצועיות והשתלמויות מטעם מכון התקנים.

מדוע חשוב שיהיו מערכות כיבוי אש במבנה?

לצערנו הרב שריפות קורות מדי יום, לא רק בשדות או במקומות החשופים לשמש החמה, אלא גם בתוך מבנים שונים: החל מבתי מגורים, דרך בנייני משרדים ועד בתי עסק שונים. בכל בניין כזה וכן בכל משרד/קומה יש הצורך בציוד לכיבוי אש כדי לספק מענה חירום מידי במקרה של שריפה. ציוד איכותי שעומד בכל התקנים הנדרשים יכול להיות מציל חיים ואף לעזור להציל רכוש וחיים של אחרים ולעכב את התפשטות השריפה עד הגעת הכבאים למקום.

מה כולל ציוד לכיבוי אש?

ישנם ציוד לכיבוי אש שחייב שיהיו בכל בניין. ישנם מקומות מסוימים המחייבים על פי תקני בטיחות שיהיו בהם חלק מהכלים הללו לפחות כמו למשל חנויות בקניון, בתי עסק במתחם עסקים מרכזי, מפעלים, משרדים בתוך בניין משרדים וכד'.

  • גלגלי כיבוי – גלגלים כאלה הנם צינורות המגולגלים שיכולים להתפרס למרחק ולספק זרם מים חזק שיכול לסייע בכיבוי שריפה או לסייע בעצירת ההתפשטות שלה. אלה מצויים במקומות רבים, החל מקניונים, מוסדות לימוד, מוסדות ציבוריים ואפילו בנייני מגורים.
  • מטפים לכיבוי אש – מטפים הנם מצרך חשוב בכל בית, בית עסק, מפעל ועוד. הם אינם תופסים הרבה מקום ויכולים לסייע מאוד במקרה של שריפה. אלה עובדים על גז, אבקה או קצף ויכולים להגיע באחד משני הגדלים העיקריים: 3 ו-6 קילו. חלק מהם יידרשו החלפה או מילוי אחת לכמה שנים בהתאם לסוג המטרף.
  • צינורות כיבוי – צינורות אלו מחוברים לרוב אל ברז כיבוי בבניין ויכולים לסייע רבות להשתלטות על שריפה. בנוסף, הם משמשים גם כבאים במידת הצורך.

לקרוא למכבי אש או לכבות בעצמנו?

לפרטים נוספים והזמנת מערכות כיבוי אש לבית, לחנות או למשרד שלכם צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לתת לכם את השירות הטוב ביותר לצד הציוד האיכותי ביותר.

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים