מושב ברק, משק 53 ymmsec@gmail.com
התקשרו עכשיו: 077-4201204
צור קשר

מערכות ספרינקלרים

חברת י.מ.מ גילוי אש מציעה מערכות ספרינקלרים משוכללות למגוון רחב של מוסדות ועסקים: קיבוצים, מועצות אזוריות ותעשיות שונות. החברה פועלת לפי התקן הישראלי ומתקינה מערכות משוכללות המשמשות כהגנה מפני שריפה ומפני הפגעים של העשן. כך שבנוסף למערכות הספרינקלרים מציעה החברה ציוד לכיבוי אש, מערכות משוכללות שיכולות להתריע בפני הימצאות של עשן או אש בסביבה, מערכות כריזה וכן כיבוי באופן אוטומטי בעזרת מנדפים משוכללים.

מערכות ספרינקלרים

דברים שכדאי לדעת על מערכות ספרינקלרים

חושבים להתקין מערכות ספרינקלרים בבית או בבית העסק החדש שלכם? הגיע הזמן לדעת עליהם כמה דברים:

  • מכבים במהירות – הספרינקלרים פועלים במהירות, כך שאם הם חשים בשריפה במטבח הבית או המשרד, הם ממהרים לכבות אותה. לשם כך, הם מבחינים בעלייה הקיצונית של הטמפרטורה ופועלים בהתאם. הספרינקלרים יכולים לפעול גם כשאיש אינו נמצא בבית ולמנוע פגיעה ברכוש או בבעלי החיים שנשארו נעולים בתוך המבנה.
  • חובה להתקין – ישנם מקומות שבהם חובה להתקין ספרינקלרים. מדובר פעמים רבות במקומות שבהם יש אנשים רבים כמו חניונים או קניונים. במקומות אלה ואחרים השימוש בספרינקלרים הוא קריטי במקרה של שריפה.
  • יותר ממערכת התראה – בניגוד לאזעקה הרגילה או למערכת כריזה לשעת חירום, הספרינקלרים לא רק מדברים, אלא גם פועלים. משום כך, מדובר במערכת אזעקה המתחילה להתיז מים במטרה לכבות את השריפה שפרצה.
  • לא רק בארץ – הספרינקלרים הפכו להתקנת חובה בבתים פרטיים בארצות הברית עוד ב-2005. מערכות אלה הוכיחו את עצמן כיעילות מפני שריפות.
  • פעולה מידית – הספרינקלרים נכונים לפעולה מידית בזכות שיטת ההתקנה שלהם – הם מחוברים לצינורות המים, ואילו מים אלה מצויים בצינורות בכל עת.

מערכות ספרינקלרים – מתאימים את המערכת לסוג העסק

צוות מקצועי ומיומן יודע להתאים מערכות ספרינקלרים לסוג העסק. ספרינקלרים מאסיביים פחות יכולים להתאים למשרד, ואילו ספרינקלרים מאסיביים יותר יתאימו לחניונים ותעשיות. על כך פנים, לפני שהצוות המקצועי ניגש להתקנה הוא בוחן את השטח, בודק את כל הנקודות בתוך המבנה ורק לאחר מכן מתכנן את מיקומם של הספרינקלרים. כדי לדעת להתקין את מתזי הפלא האלה יש צורך לעבור הכשרה מיוחדת ולקבל הסמכה בתחום.

התקנת מערכות ספרינקלרים – חובה בכל עסק

מערכות ספרינקלרים הינן מערכות כיבוי אש מתקדמות אותן יש להתקין בבתי עסק ובמבנים שונים. החל מחניונים, קניונים, אזורי תעשייה, מפעלים, חנויות, משרדים ובתי עסק שונים – המתזים נחשבים לאחת המערכות הפופולריות והיעילות ביותר לכיבוי שריפות. מעוניינים גם אתם בפתרון מומלץ זה? חברת י.מ.מ גילוי וכיבוי אש מציעה לכם התקנה של מערכת ספרינקלרים מתקדמת בעלת תו תקן ובהתקנה מקצועית על ידי צוות שירות מקצועי בעל כל ההכשרות הנדרשות.

יתרונותיהן של מערכות ספרינקלרים:

  • מענה מהיר – מערכות ספרינקלרים מספקות מענה מהיר ואיכותי למקרה של שריפה. הגלאים מגלים את השריפה בשלביה המוקדמים והמתזים מתחילים לפעול. במערכת זו יש מים בצינורות המותקנים ועל כן מים אלה תמיד זמינים לצרכי כיבוי והרגעת האש. גם במידה וזו אינה מכבה את השריפה לגמרי אין ספק כי היא מונעת ממנה את ההתרחבות עד הגעת מכבי האש למקום מה שמאפשר השתלטות מהירה על המצב.
  • הצלת חיים – מערכת זו מצילה חיים לא רק בארץ אלא בכל העולם. כמו כן, היא מסייעת בהצלת חייהם של בני אדם כמו גם בעלי חיים התקועים בבית.
  • חובה בארה"ב – בשל יעילות השיטה החלו חובה על התקנה של מערכות ספרינקלרים בבתים באזורים רבים בארה"ב. כמו כן, מערכות אלה הינן חובה בבתי עסק בישראל במרבית מתחמי העסקים הקיימים.

מערכות ספרינקלרים

מערכות ספרינקלרים – האם כדאי להתקין מערכות כאלה גם בבית?

אומנם בבית העסק מדובר בחובה אולם בבית זוהי אחראיות שלכם בלבד. עד כמה אתם רוצים לאבטח את הבית שלכם מפני שריפה? האם יש לכם ילדים או בעלי חיים שנשארים לעתים לבד בבית? אנו סבורים ובטוחים שאתם רוצים להגן עליהם בכל דרך ועל כן התקנה חד פעמית של המערכות הללו ובדיקה תקופתית בזמן סביר תסייע רבות בזמן אמת.

ישנם תקנים מסוימים שבהם המערכות צריכות לעמוד כדי להיות מתאימות לבתי עסק מסוגים שונים. בהתאם לגודל המבנה שבו יושב העסק וצורת המבנה, כך הצוות המקצועי שלנו ייבחן את מיקום המערכות, כמות הצינורות והמתזים הנדרשים ועוד. לפרטים נוספים והזמנת שירות התקנת מערכות ספרינקלרים צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לעמוד לרשותכם.

אם בעבר הלא כל כך רחוק, כל פעם שהתפרצה שריפה היה עליכם ליצור קשר עם שירותי הכבאות או לסכן את חייכם בשעה שאתם מנסים להתמודד עם סכנות האש בכוחות עצמכם, הרי שכיום הדברים שונים מהותית ומאפשרים לכם לתקין מערכות כיבוי אש יעילות במיוחד. על ידי התקנה של מערכות ספרינקלרים מקצועיות אתם יכולים להביא למצב בו שריפה בחניון או בחלל משרדי גדול לא תביא לאסון עם פציעות קשות ופגיעות בנפש. בעזרת מערכות הכיבוי הללו ניתן לצאת מהבניין בצורה בטוחה ולהזמין את מכבי האש על מנת שיבואו לעזור בכיבוי הסופי של השריפה. צרו קשר עם חברת י.מ.מ גילוי וכיבוי אש ובחרו במערכות המשוכללות והיעילות ביותר לשמירה על הבטיחות שלכם.

כיצד עובדות מערכות ספרינקלרים?

 מערכות ספרינקלרים, או בשמה העברי מתזי מים, ממוקמות בתוך המבנים כחלק ממערכות הגילוי והכיבוי הכלליות בבניין. מערכות  ספרינקלרים מתוכננות בצורה כזו שאם הטמפרטורה בתוך המבנה עולה על הטמפרטורה הגבוהה, המערכת משחררת באופן אוטומטי זרם מים קבוע. בתוך מערכת הספרינקלרים יש נוזל, רגיש לחום אשר בטמפרטורה של 68 מעלות גורם לקופסה המאכלסת אותו להתפוצץ ולפתוח את ברז המים לטובת כיבוי האש.  מערכות המים הללו מחוברות באופן אוטומטי לקו מים ראשי ( כמו למשל קו מים עירוני), והן דורשות לחץ מים גבוה על מנת לספק את הסחורה ולאפשר כיבוי מהיר מאוד של כל שריפה בתוך חלל הפנים שלכם.

על פי רוב מתקינים מערכות ספרינקלרים על התקרה במבנה, בכדי לתת כיסוי מושלם לכל חלל החדר פיזור אחיד של המים כדי למגר את השריפה במהירות האפשרית ותוך מינימום נזקים לכל מי שנמצא בחדרי המבנה השונים. מערכות ספרינקלרים עובדות בצורה עצמאית ולא צריכות לקבל סיוע או תחזוקה באופן קבוע.

מערכות ספרינקלרים – עובדים על פי התקנות שבחוק

 החוק הישראלי דורש התקנה של ספרינקלרים בשל העובדה שמערכת זו מקטינה את הסכנה במצבי שריפה. הדרישה מבעלי העסקים כיום היא להתקין מערכות ספרינקלרים על מנת לקבל רישיון עסק כך שאין לבעלי העסקים מקום לשיקול דעת עצמאי והם חייבים לבצע את ההתקנה על מנת לפתוח את העסק שלהם בצורה חוקית, כמו גם לשמור על הלקוחות שלכם בריאים ושלמים.

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים