מושב ברק, משק 53 ymmsec@gmail.com
התקשרו עכשיו: 077-4201204
צור קשר

מתזים

לא אחת רואים בסרטים מערכות אוטומטיות הפועלות במקרה של שריפה ומתיזות מים לכל עבר כמו ממטרות. מתזים אלה יכולים להציל חיים בעת הצורך והם הפכו להתקנות חובה במבנים גדולים כמו חניונים או מרפאות. חברת י.מ.מ גילוי אש מציעה מערכות משוכללות שנועדו להגן על השוהים בעת השריפה כדוגמת המתזים, מערכות לגילוי עשן ואש וכדומה. החברה פועלת לפי כל התקנים המחמירים הנהוגים בישראל ומעסיקה עובדים שעברו הכשרה מקצועית בלבד.

מתזים

היתרונות שבהתקת מתזים

בעלי עסקים עלולים להרים גבה מדי פעם כאשר דורשים מהם להתקין מתזים במקום העבודה, מבלי לדעת כמה יתרונות טמונים בהתקנים אלה. אלה כמה מבין היתרונות הבולטים שבמתזים:

  • הגנה פעילה – בניגוד לאזעקות אש רגילות אשר רק מתריעות מפני בואה של השריפה, מתזים גם פועלים כדי לכבות אותה. המתזים פועלים במהירות ויכולים להציל לא רק חיי אדם, אלא גם את הרכוש של העסק.
  • לפני בוא הכבאים – התקנת המתזים המשוכללים יכולה למנוע את הגעתם של הכבאים על ידי כיבוי השריפה כליל, וגם אם עדיין לא הושגה שליטה על השריפה, המתזים ימנעו את התפשטותה עד שהכבאים יגיעו.
  • שיטה יעילה – המתזים הוכיחו את עצמם פעמים רבות, עד כדי כך שבארצות הברית הם הפכו לחובה בבתים פרטיים החל משנת 2005.
  • שיטה המתאימה לכולם – בעוד מערכת אזעקה עשויה שלא להתאים לכבדי שמיעה או לבעלי מוגבלויות אחרות, שהרי המתזים יכולים להגן על השוהה בזמן אמת ובסופו של דבר גם להסב את תשומת לבו למתרחש.

אל תעשו זאת בבית

מעוניינים להתקין מתזים בביתכם הפרטי? או שאולי בניתם מפעל חדש וכעת אתם מעוניינים לספק לעובדים שלכם עבודה בתנאים בטוחים? גם אם אתם חושבים שאין קל יותר מהתקנת מתז, כדאי שתחשבו שוב. התקנת המתזים מתבצעת רק על ידי חברה מקצועית ואמינה. כאשר אתם בוחרים חברה כזו, ודאו כי היא פועלת לפי כל התקנים החשובים. מעבר לכך, חשוב לקבוע עם עובדי החברה לבצע בדיקה תקופתית אחת לשנה לפחות. כך תוכלו להיות סמוכים ובטוחים כי מערכת המתזים שלכם יכולה לפעול בזמן אמת, להתיז מים ולהציל אתכם ואת הסובבים אתכם מאסון.

מערכות מתזים מתקדמות

מתזים לכיבוי אש

חברת י.מ.מ גילוי וכיבוי אש הנה חברה המספקת שירותי התקנה ותחזוקה של ציוד כיבוי אש, מערכות גילוי אש ועשן, התקנת מתזים, ספרינקלרים ועוד. בנוסף, החברה מספקת ציוד העובר את אישור מכון התקנים הישראלי ומחזיקה בעובדים מקצועיים העוברים הכשרות מתאימות ובעלי תעודת הסמכה בתחום. היום בכל מבנה ובית עסק חשוב להתקין מתזים אולם לא רק. גם בבתים פרטיים אנשים רבים מתקינים מתזים, מערכות גילוי וכיבוי אש ועוד.

התקנת מתזים – יתרונות לעומת מערכות גילוי אש:

  • המתזים מספקים מענה מידי למצב ומתיזים מים על אזור השריפה ויכולים לסייע בכיבוי השריפה ולהציל חיים. זאת לעומת מערכות גילוי אש שרק מפעילות אזעקה.
  • השיטה הוכיחה את עצמה כיעילה בכל העולם ולא רק בישראל. לראיה – בארה"ב הובילו חוק בשנת 2005 של התקנת מתזים חובה בבתים פרטיים.
  • מתאימה גם לבעלי מוגבלויות – כבדי שמיעה לא שומעים היטב (או בכלל) את האזעקות של המערכות המתריעות על שריפה במקום, בעוד שמתזים המופעלים לא רק יכולים לסייע בכיבוי השריפה אלא גם מסיבות את תשומת הלב של השוהים במקום.
  • מקלים על מצב השריפה – רגע לפני שמגיעים הכבאים המתזים מסייעים במניעת ההתפשטות של האש ואולי אפילו כיבויה לגמרי.

הבטיחות חשובה לנו:

היום ישנה מגמת עלייה בכל הקשור להתקנת ציוד בטיחות גם בבתי עסק וגם בבתים פרטיים. בעוד בבתי עסק התקנת מתזים ומערכות כיבוי אש הנה בגדר חובה, הרי שבבתים פרטיים לא מדובר בחובה כלל. עם זאת, אנו רואים שיותר ויותר בעלי בתים דואגים להתקין מתזים בביתם הפרטי כיוון שמדובר במערכת כיבוי אש שיכולה לתת מענה מידי למצב. לצד מצלמות אבטחה, מטף וצינור כיבוי אש – אין ספק שאנו מבוטחים מכל הצדדים.

מכירים את הסצנה הזו מהסרטים?

אזעקה ברקע, כולם צועקים ומשתוללים, רצים במדרגות ומחפשים לברוח מהבניין הבוער… ובכן אתם לא רוצים להיות חלק מסצנה כזו בחיים האמתיים זה בטוח, אולם תמיד טוב להצטייד ולהיות מוכנים מראש למקרי חירום שכאלה. מלבד החשיבות בהכרת תקני הבטיחות במקום ויציאות החירום בו, הרי שחשוב להכיר גם את כלי הכיבוי והציוד שיכולים לעזור לכם במקרה כזה: מתזים המופעלים אוטומטית, מטפים, צינור כיבוי אש וכו'.

 

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים