מושב ברק, משק 53 ymmsec@gmail.com
התקשרו עכשיו: 077-4201204
צור קשר

מתזים

לא אחת רואים בסרטים מערכות אוטומטיות הפועלות במקרה של שריפה ומתיזות מים לכל עבר כמו ממטרות. מתזים אלה יכולים להציל חיים בעת הצורך והם הפכו להתקנות חובה במבנים גדולים כמו חניונים או מרפאות. חברת י.מ.מ גילוי אש מציעה מערכות משוכללות שנועדו להגן על השוהים בעת השריפה כדוגמת המתזים, מערכות לגילוי עשן ואש וכדומה. החברה פועלת לפי כל התקנים המחמירים הנהוגים בישראל ומעסיקה עובדים שעברו הכשרה מקצועית בלבד.

מתזים

היתרונות שבהתקת מתזים

בעלי עסקים עלולים להרים גבה מדי פעם כאשר דורשים מהם להתקין מתזים במקום העבודה, מבלי לדעת כמה יתרונות טמונים בהתקנים אלה. אלה כמה מבין היתרונות הבולטים שבמתזים:

 • הגנה פעילה – בניגוד לאזעקות אש רגילות אשר רק מתריעות מפני בואה של השריפה, מתזים גם פועלים כדי לכבות אותה. המתזים פועלים במהירות ויכולים להציל לא רק חיי אדם, אלא גם את הרכוש של העסק.
 • לפני בוא הכבאים – התקנת המתזים המשוכללים יכולה למנוע את הגעתם של הכבאים על ידי כיבוי השריפה כליל, וגם אם עדיין לא הושגה שליטה על השריפה, המתזים ימנעו את התפשטותה עד שהכבאים יגיעו.
 • שיטה יעילה – המתזים הוכיחו את עצמם פעמים רבות, עד כדי כך שבארצות הברית הם הפכו לחובה בבתים פרטיים החל משנת 2005.
 • שיטה המתאימה לכולם – בעוד מערכת אזעקה עשויה שלא להתאים לכבדי שמיעה או לבעלי מוגבלויות אחרות, שהרי המתזים יכולים להגן על השוהה בזמן אמת ובסופו של דבר גם להסב את תשומת לבו למתרחש.

מעוניינים להתקין מתזים בביתכם הפרטי? או שאולי בניתם מפעל חדש וכעת אתם מעוניינים לספק לעובדים שלכם עבודה בתנאים בטוחים? גם אם אתם חושבים שאין קל יותר מהתקנת מתז, כדאי שתחשבו שוב. התקנת המתזים מתבצעת רק על ידי חברה מקצועית ואמינה. כאשר אתם בוחרים חברה כזו, ודאו כי היא פועלת לפי כל התקנים החשובים. מעבר לכך, חשוב לקבוע עם עובדי החברה לבצע בדיקה תקופתית אחת לשנה לפחות. כך תוכלו להיות סמוכים ובטוחים כי מערכת המתזים שלכם יכולה לפעול בזמן אמת, להתיז מים ולהציל אתכם ואת הסובבים אתכם מאסון.

מערכות מתזים מתקדמות

מתזים לכיבוי אש

חברת י.מ.מ גילוי וכיבוי אש הנה חברה המספקת שירותי התקנה ותחזוקה של ציוד כיבוי אש, מערכות גילוי אש ועשן, התקנת מתזים, ספרינקלרים ועוד. בנוסף, החברה מספקת ציוד העובר את אישור מכון התקנים הישראלי ומחזיקה בעובדים מקצועיים העוברים הכשרות מתאימות ובעלי תעודת הסמכה בתחום. היום בכל מבנה ובית עסק חשוב להתקין מתזים אולם לא רק. גם בבתים פרטיים אנשים רבים מתקינים מתזים, מערכות גילוי וכיבוי אש ועוד.

התקנת מתזים – יתרונות לעומת מערכות גילוי אש:

 • המתזים מספקים מענה מידי למצב ומתיזים מים על אזור השריפה ויכולים לסייע בכיבוי השריפה ולהציל חיים. זאת לעומת מערכות גילוי אש שרק מפעילות אזעקה.
 • השיטה הוכיחה את עצמה כיעילה בכל העולם ולא רק בישראל. לראיה – בארה"ב הובילו חוק בשנת 2005 של התקנת מתזים חובה בבתים פרטיים.
 • מתאימה גם לבעלי מוגבלויות – כבדי שמיעה לא שומעים היטב (או בכלל) את האזעקות של המערכות המתריעות על שריפה במקום, בעוד שמתזים המופעלים לא רק יכולים לסייע בכיבוי השריפה אלא גם מסיבות את תשומת הלב של השוהים במקום.
 • מקלים על מצב השריפה – רגע לפני שמגיעים הכבאים המתזים מסייעים במניעת ההתפשטות של האש ואולי אפילו כיבויה לגמרי.

מתזים כי הבטיחות חשובה לנו:

היום ישנה מגמת עלייה בכל הקשור להתקנת ציוד בטיחות גם בבתי עסק וגם בבתים פרטיים. בעוד בבתי עסק התקנת מתזים ומערכות כיבוי אש הנה בגדר חובה, הרי שבבתים פרטיים לא מדובר בחובה כלל. עם זאת, אנו רואים שיותר ויותר בעלי בתים דואגים להתקין מתזים בביתם הפרטי כיוון שמדובר במערכת כיבוי אש שיכולה לתת מענה מידי למצב. לצד מצלמות אבטחה, מטף וצינור כיבוי אש – אין ספק שאנו מבוטחים מכל הצדדים.

אזעקה ברקע, כולם צועקים ומשתוללים, רצים במדרגות ומחפשים לברוח מהבניין הבוער… ובכן אתם לא רוצים להיות חלק מסצנה כזו בחיים האמתיים זה בטוח, אולם תמיד טוב להצטייד ולהיות מוכנים מראש למקרי חירום שכאלה. מלבד החשיבות בהכרת תקני הבטיחות במקום ויציאות החירום בו, הרי שחשוב להכיר גם את כלי הכיבוי והציוד שיכולים לעזור לכם במקרה כזה: מתזים המופעלים אוטומטית, מטפים, צינור כיבוי אש וכו'.

כחלק מההתפתחות בתחום הכיבוי אש בשנים האחרונות ישנן כמה וכמה דרישות שעל כל אדם לעמוד בהן, זאת על מנת לקבל אישור מצוותי הכבאות להפעיל את הבניין בצורה בטוחה. בין המערכות החשובות ביותר שיש כיום ניתן למצוא בעסקים רבים מערכת מתזים, או בשמם הלועזי ספרינקלרים, אשר מותקנים על תקרות העסק ומבטיחים לתת תגובה מיידית לכל אירוע בו יש חשש לשריפה. מערכת מתזים היא מערכת שעובדת בצורה עצמאית ולא דורשת כל תפעול ברמה היומיומית מבעלי העסק. כך שאתם מגיעים בכל בוקר למקום עבודה שהוא בטוח מאוד גם לכם וגם ללקוחות שלכם מפני אירועים של שריפה שעשויים להיות מסכני חיים. להתקנת המערכת, צרו קשר עם חברת י.מ.מ גילוי וכיבוי אש כבר היום.

מתזים

איך בוחרים מתזים לעסק שלכם?

 בבואכם לבחור מתזים לעסק שלכם חשוב לתת את הדעת על כמה פרמטרים עוד לפני שאתם מתקינים את מערכת מתזים:

 1. כמות- כמות המתזים שתתקינו בעסק שלכם קשורה בקשר ישיר לגודל העסק ולכמות האנשים צפויה להגיע ולשהות בחלל העסקי שלכם. אתם חייבים לרכוש מספיק מתזים על מנת שהם יכסו את כל שטח החנות בצורה מלאה.
 2. לחץ מים- את המתזים מחברים באופן אוטומטי למערכת המים בעסק שלכם ואתם חייבים לבדוק למערכת המים יכולה לעמוד בלחץ המים הנדרש לפעולה התקינה של המתזים. ככל שלמתזים יש יותר לחץ מים, כך הם יפעלו באופן אופטימלי במקרה שריפה ויבצעו כיבוי מהיר יותר.
 3. סוג המערכת- ישנן כמה וכמה ברכות מתזים בשוק, אשר לכל אחת מהן עובדת על בסיס טכנולוגיה אחרת. חשוב להתאים את מערכת המתזים לצרכים של העסק שלכם על מנת לקבל את הכיסוי המושלם במקרה הצורך.
 4. שילוב במערכות כיבוי אחרות- חשוב לחבר את הספרינקלרים למערכות גילוי וכיבוי אש נוספות על מנת לספק כיסוי מושלם לכל העסק. רק כך אתם יכולים להיות בטוחים שבחרתם נכון והעסק שלכם יהיה מוגן בכל שלב של היום.
 5. מיקום בחלל העסק- מקמו את הספרינקלרים בנקודות אסטרטגיות ברחבי החדר כך שהם יבצעו כיסוי מושלם בכל מקרה של שריפה ולא יותירו נקודות ללא גישה למים זורמים.

מתזים – פותחים עסק לפי החוק

 הדרישה החוקית כיום מחייב את כל אדם שרוצה לקבל רישיון עסק במדינת ישראל להציג אישור לכך שהותקנו מערכות כיבוי וגילוי אש בעסק ובמקומות מסוימים גם אישור להתקנה ספציפית של מערכת מתזים. כך שאם אתם רוצים לעמוד בכל דרישות החוק ולפתוח עסק בטוח לשימוש, אתם חייבים לבצע התקנה מסודרת של מערכות מתזים לעסק.

 

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים